Pogrzeb Prezydenta Pawła Adamowicza

Wójt Gminy Korycin uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych
Śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska

     W dniach 18-19 stycznia 2019 roku Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska.

        Wziął udział m.in. w samorządowym pożegnaniu w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, przeniesieniu trumny do Bazyliki Mariackiej oraz pogrzebowej Mszy Św. w tej Bazylice.

     Jestem pod wielkim wrażeniem tych smutnych chwil spędzonych w Gdańsku – powiedział Wójt Gminy. Ogromnej jedności, którą wykazali mieszkańcy tego miasta i przybyli z Polski i świata uczestnicy ostatniego pożegnania Prezydenta oraz milczącego protestu przeciwko tej zbrodni i jej przyczynom. Obyśmy jako Polacy wyciągnęli wnioski z tej tragedii. Najbardziej trafne i dosadne przesłanie wypowiedział podczas Mszy Św. Ojciec Ludwik Wiśniewski: „Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w kościele. Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać.”

       Ujęły mnie bardzo słowa żony i córki Śp. Prezydenta Adamowicza nawołujące do pojednania, szacunku do innych osób, normalnej rozmowy i dyskusji.

      Apeluję do mieszkańców Gminy Korycin, abyśmy zaprzestali wzajemnych kłótni, oskarżeń, obmowy i bezpodstawnej złości, szczególnie w przypadku różnicy poglądów politycznych. Możemy się przecież „pięknie różnić”, ale wzajemnie szanować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *