Mamy budżet na 2017 rok

      W dniu 30 grudnia 2016 r. odbyła się XVII – ostatnia w 2016 roku – Sesja Rady Gminy Korycin. Program Sesji był bardzo bogaty, zawierał aż 23 punkty porządku obrad dotyczące bardzo różnych aspektów funkcjonowania Gminy Korycin, jednak najważniejsze było uchwalenie budżetu gminy na 2017 rok. Budżet został uchwalony jednogłośnie (15 głosów „za”) i w swych założeniach jest bardzo prorozwojowy oraz bogaty w nowe działania inwestycyjne, które stanowią ponad 50% ogółu wydatków budżetowych, a skierowane są  głównie na przebudowę i modernizację dróg gminnych (około 5,5 mln zł.). Ponadto rozpoczynamy działania zmierzające do rozbudowy budynku Przedszkola im. Jana Pawła II w Korycinie i do zagospodarowania części plaży nad zalewem w Korycinie (wspólne projekty z partnerami litewskimi w ramach środków transgranicznych Programu INTERREG V-A Litwa – Polska). Czeka nas również realizacja projektu pn.„Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna” oraz budowa parkingu w Korycinie.

     Na Sesji gościliśmy również przedstawicieli białoruskiego partnera, wspólnie z którym ubiegamy się o środki z Programu Transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Jest to projekt dotyczący rozbudowy budynków OSP i zakupu wozów bojowych dla 4 gmin z Powiatu Sokólskiego: Korycina, Janowa, Nowego Dworu i Szudziałowa oraz Grodzieńskiego Obwodowego Zarządu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białoruś.

         Przed nami bardzo pracowity rok.

1 komentarz

 1. Ewa i Ryszard Prokop Odpowiedź

  Witam serdecznie,

  Jest bardzo milo czytac o swojej gminie z dala od niej. Widziec z jakim rozmachem wciaz rozwija sie. To ma ogromne znaczenie rowniez dla mieszkancow ktorzy wyemigrowali z Polski. Jest wowczas latwiej podjac decyzje o ewentualnym powrocie. Jest gdzie i do czego powracac.
  Wiele ciekawych projektow wyzwala w nas chec uczestniczenia w zyciu swojej gminy. Nie wazne kiedy i dokad wyjechalismy. Tu w Gminie Korycin sa nasze korzenie, nie latwo jest przesadzac starych drzew.
  Zyczymy wiec w Nowym Roku wiele zapalu i energii do pracy dla ludzi samorzadu korycinskiego, gminy oraz wszystkich jej mieszkancow.
  Realizacji wszelkich poczynan z korzyscia dla tej ziemi. Zdrowia i sily walki z przeciwnosciami.
  Wiemy jedno taka Gmina z takim Wojtem i Samorzadem to bezcenny skarb.
  Inaczej nie chcielibysmy powrac do niej ze swych drog.
  Szczesc Boze

  Ewa i Ryszard Prokop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content