Szkoła Podstawowa w Korycinie ma już 100 lat

         11 września br. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Korycinie, która powstała w 1916 roku w prywatnym domu przy ulicy Rynek 15. Pierwsza szkoła była podzielona na dwie części: w jednej uczyły się dzieci polskie, a w drugiej żydowskie. Własnego budynku doczekała się pod koniec lat trzydziestych, który powstał dzięki wysiłkowi lokalnej społeczności i po kilku przebudowach i modernizacjach służy mieszkańcom naszej gminy do dnia dzisiejszego. Od 2001 roku Szkoła Podstawowa nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wspólnie z Gimnazjum im. „Solidarności” tworzy Zespół Szkół w Korycinie.

    Na dzisiejszą uroczystość przybyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, uczniowie, absolwenci, mieszkańcy Gminy Korycin i sympatycy szkoły. Jubileusz stał się okazją do podziękowań dla osób wspierających rozwój placówki, do wspomnień, życzeń i wspólnej zabawy na festynie rodzinnym zorganizowanym na boiskach szkolnych.

1 komentarz

 1. Ewa i Ryszard Prokop Odpowiedź

  Szanowna Pani Ewa Bojarzynska
  Dyrektor Zespolu Szkol w Korycinie

  W zwiazku z jubileuszem 100 lecia Szkoly Podstawowej w Korycinie skladamy na Pani rece serdeczne gratulacje i podziekowania wszystkim emerytowanym i czynnym zawodowo nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoly w Korycinie.
  Bylam uczniem tej szkoly, potem nasze dzieci i ze lza w oku wspominamy szkolne lata. Wielu naszych wychowawcow i nauczycieli juz odeszlo, lecz jescze cieszymy sie sa wsrod nas jeszcze Ci, ktorym zawdzieczamy tak wiele.
  Mieszkam ze swoja rodzina za granica i to wlasnie tu na emigracji widzimy ile polskosci maja nasze dzieci. Wyrosla ona nie tylko w domu rodzinnym. Przekazana zostala przez ludzi ktorych dzisiaj nazwalabym bohaterami . W czasach mojej edukacji szkola byla gniazdem z ktorego wyfruwa sie ale czasem powraca sie. Tak jak dzis, we wspomnieniach jakie wzbudzil w nas Jubileusz Szkoly Podstawoej w Korycinie.
  Pozno lecz ze wzruszeniem i duma przesylamy zyczenia i gratulacje. Sledzimy zycie w kazdym korycinskim zakatku, ktory jest tak bliski naszym sercom. Taki Dostojny Jubileusz mozna przezywac jeszcze latami, bo nastepny za sto lat bedzie juz bez naszego udzialu.
  Pani Ewo to zaszczyt i radosc moc pogratulowac Pani, nauczycielom i wladzom gminnym za Wasz trud. Kazdego dnia, kiedy zabrzmi dzwonek i za lata pracy, ktora zawsze odniesie sukces. Maly czy duzy, jestescie zawsze w sercach uczniow i ich rodzicow.
  Pozdrawiamy serdecznie
  Ewa i Ryszard Prokop z rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *