Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi

        Dnia 29. 04. 2016 r. w Zespole Szkół w Korycinie uroczyście rozpoczęto obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Przebiegały one ph. „W barwach biało-czerwonych”, były poprzedzone przygotowaniami świątecznych dekoracji w szkole oraz na zewnątrz budynku. Uczniowie klas IB, IVA,  VIA i VIB przedstawili inscenizację pt. „W rocznicę 3 Maja”.  Następnie odwiedzili księżniczkę truskawkową na rynku w Korycinie, aby w ten sposób zachęcić mieszkańców Gminy do udziału w dalszych obchodach tego święta. Odwiedzili też pracowników Urzędu Gminy i GOKSiT-u w Korycinie oraz spotkali się z Wójtem Gminy Korycin Panem Mirosławem Lechem, aby pokazać, że kultywowanie tradycji patriotycznych jest ważne dla uczniów Zespołu Szkół  w Korycinie. Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół ubrani w biel i czerwień utworzyli na sali gimnastycznej szkoły flagę Polski, która została uwieczniona na dołączonej fotografii.

      Formy i metody przeżywania świąt narodowych w naszej szkole zaangażowały szerokie grupy uczniów, nauczycieli i rodziców. W ten sposób daliśmy wyraz przywiązania do barw narodowych, szacunku do symboli oraz pokazaliśmy społeczności lokalnej, że te święta są ważne dla każdego Polaka.

        Projekt zrealizowany został pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkól  w Korycinie Barbary Stachelek, Adama Bojarzyńskiego, Anny  Stankiewicz.

Ewa  Bojarzyńska
Dyrektor ZS w Korycinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *